Joanna Wasik

Aplikant Adwokacki

niemiecki, angielski

prawo cywilne,
prawo korporacyjne,
fundacje rodzinne

 

Aplikant Adwokacki

Członek Izby Adwokackiej w Krakowie, absolwentka prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracę magisterską dotyczącą odpowiedzialności cywilnej z tytułu błędu lekarskiego, napisaną pod kierunkiem prof. dra hab. Mirosława Nazara obroniła w Katedrze Prawa Cywilnego.

Podczas studiów uczestniczyła w „Programie Letnich Praktyk Raiffeisen”, a także ukończyła kurs Inspektora Ochrony Danych.

Specjalizuje się w prawie cywilnym oraz obsłudze przedsiębiorców w tym procesów korporacyjnych, w szczególności z zakresu przekształceń, łączenia i podziału spółek prawa handlowego, a także w kompleksowym tworzeniu fundacji rodzinnych z uwzględnieniem aspektów cywilnoprawnych, podatkowych jak i sukcesyjnych.

Doświadczenie zdobywała w kancelariach w Lublinie, specjalizujących się w prawie cywilnym, w tym w szczególności w obsłudze podmiotów leczniczych oraz przedsiębiorców. Następnie praktykowała w renomowanej kancelarii krakowskiej zajmującej się reprezentowaniem kredytobiorców w tzw. „procesach frankowych”.