Kinga Michałek

Aplikant Radcowski

angielski

prawo pracy,
prawo własności intelektualnej

 

Aplikant Radcowski

Absolwentka prawa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, a od stycznia 2023 r. aplikantka radcowska przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Studia ukończyła z oceną bardzo dobrą, broniąc pracę magisterską pt. „Status prawny osoby niepełnosprawnej na polskim rynku pracy”.

Zajmuje się szeroko rozumianą obsługą prawną przedsiębiorców w zakresie prawa telekomunikacyjnego. Doradza również w problemach z obszarów prawa pracy, prawa własności intelektualnej czy też prawa ochrony konkurencji i konsumentów.

W trakcie studiów pozostawała członkinią sekcji prawa pracy Studenckiej Poradni Prawnej Uniwersytetu Śląskiego, gdzie pod nadzorem opiekuna naukowego zajmowała się udzielaniem bezpłatnej pomocy prawnej osobom potrzebującym.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w krakowskich kancelariach, gdzie zajmowała się obsługą klientów indywidualnych zwłaszcza w sprawach z prawa cywilnego, prawa prywatnego międzynarodowego i prawa pracy – także w języku angielskim. Odbyła również praktykę w urzędzie skarbowym.

Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Konstytucyjnym (2018).